Aktualności Aktualności

BBL - Wiosna

Wiosna, zakwitły zawilce, zażółciły się kaczeńce, pękły nabrzmiałe pączki, las się zazielenił i zaroił od owadów. Ptaki rozpoczęły koncert na cześć wiosny i nowego życia. W lasach Nadleśnictwa Chojnów nie tylko śpiew ptaków zwiastuje wiosnę. W lesie pojawiają się ludzie szukający aktywnego odpoczynku. Na Zimnych Dołach pojawiają się namioty, zielony balon promocyjny, duża zielona brama z napisem „Lasy Państwowe”, banery Fundacji Wychowanie przez Sport. Tak, to wiosenna edycja „Biegam Bo Lubię Lasy”. Kolejny raz ludzie pozytywnie zakręceni, pełni energii i miłości do lasu i natury przybyli aby kontynuować zmagania w biegu na 10 i 5 kilometrów, aby powędrować z kijkami przez chojnowskie lasy w ramach konkurencji Nordic Walking. Dzieci towarzyszące rodzicom ruszyły w konkurencjach dziecięcych. Najmłodsi zawodnicy biegnący na 200 metrów liczyli sobie 4 lata!!!

Jak zawsze biegaczom towarzyszyli leśnicy prowadzący edukację, opowiadający o migracjach ptaków, ratowaniu populacji rybołowa, opowiadający o twardości drewna czy o pracy zespołowej umożliwiającej wykonanie krążka drewna. Kto wysłuchał opowieści i wziął udział w zajęciach, został nagrodzony zestawem podarunkowym. Pogoda dopisała, apetyty przy grochówce, kiełbasie z ogniska czy po raz pierwszy serwowanej zupie wegetariańskiej również. Dużo emocji wywołała także obecność przedstawicieli Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Wolontariusze kwestowali wśród zawodników. Przypomnieć należy, że tak jak przy edycji zimowej 100% opłaty startowej została przekazana na ratowanie, leczenie zwierząt, którymi opiekuje się Schronisko. Tym razem było to  7 121,74 złotych. Dyrektor Schroniska, Pan Łukasz Balcer odbierając symboliczny czek podziękował wszystkim ofiarodawcom i opowiedział na co zostały spożytkowane poprzednio otrzymane pieniądze. Oczywiście przygotujemy dla Was informację na ten temat. Czek został wręczony przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Chojnów, Pana Sławomira Mydłowskiego.
W tej odsłonie wzięło udział 550 zawodników. W konkurencjach dziecięcych wzięło udział ponad 200 dzieci!!! Należy przypomnieć, że wydarzenie Biegam Bo Lubię Lasy organizuje Fundacja Wychowanie Przez Sport, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwo Chojnów. Foto relacja powyżej.