Aktualności Aktualności

Biegam Bo Lubię Lasy powróciło do Nadleśnictwa Chojnów!

18 lipca 2021 r. po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią „Biegam Bo Lubię Lasy” powróciło na „Zimne Doły” w Nadleśnictwie Chojnów. W trochę zmniejszonym składzie (250 zawodników) ale z wielkim zaangażowaniem, energią i uśmiechem na twarzy na „Zimnych Dołach” spotkali się entuzjaści biegania na długich dystansach. Odbyły się dwa biegi na 5 i na 10 km.        
          Całe wydarzenie ruszyło dość wcześnie rano. Pracownicy Nadleśnictwa przygotowywali „Zimne Doły” na przybycie miłych Gości.

 

          Każde Biegam Bo Lubię ma swój cel charytatywny. Tym razem biegliśmy dla „Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa”.

Fot.1 My też dołączyliśmy do drużyny!

          Udało się, dzięki Waszym wpłatom! Przekazaliśmy do Hospicjum wszystkie otrzymane w ramach opłaty startowej pieniądze w kwocie 4 913,72 zł.

Fot.2 Czek przekazany do Hospicjum przez Nadleśnictwo w obecności przedstawicieli głównego współorganizatora wydarzenia, Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.
(autor zdjęcia: Karolina Lew-Mirska)

Fot.3 Wręczenie czeku
(autor zdjęcia Karolina Lew-Mirska)

     Tuż przed startem okazało się, że w lasach chojnowskich, pierwszy raz od ponad 100 lat pojawiły się wilki! Wataha kilkunastu drapieżników była widziana w okolicach „Zimnych Dołów”. ;)

          Kilku zawodników rozpatrywało nawet możliwość rezygnacji z biegu, ze względu na bezpieczeństwo, ale po przemyśleniu doszli do wniosku, że jeśli nie ma ryzyka, nie ma też zabawy i wszyscy wystartowali!

          A jak wystartowali, to również dobiegli do mety. Kolejny raz nikt nie zginął na trasie, nikogo wilki nie zjadły. Wszyscy w dobrych nastrojach ukończyli  biegi, na co mamy dowód w postaci Waszych uśmiechniętych twarzy.

Gratulujemy zwycięzcom! To duża rzecz wygrać! Gratulujemy również WSZYSTKIM, którzy ruszyli na trasy i dotrwali do końca, mimo temperatury, mimo słabości, mimo wszelkich możliwych przeciwności.

JESTEŚCIE WSPANIALI !!!!