Aktualności Aktualności

6 sezon Biegam Bo Lubię Lasy

Kolejny sezon rozpoczęty.
23 lutego odbył się pierwszy w tym roku bieg z serii Biegam Bo Lubię Lasy - ZIMA.
Pogoda nie specjalnie dopisała, mimo to uczestnicy stawili się licznie. Przynieśli ze sobą dobry humor i potężną dawkę optymizmu. Zaczęło się już na etapie kategorii dziecięcych, gdzie zaangażowanie młodych zawodników mogło być wzorem dla uczestników każdych profesjonalnych zawodów.
Dokładnie o 11,11 ruszył bieg na 10 kilometrów, 5 minut później „piątka” i wreszcie na końcu, choć wcale nie najmniej ważna konkurencja Nordic Walking.
Od zeszłego roku sporo się zmieniło na naszych trasach. Pojawiło się nowe oznakowanie a miejscami zmieniły się również same trasy. Ku naszej uldze zmiany przez uczestników zostały przyjęte pozytywnie.
Jak zawsze Nadleśnictwo uruchomiło punkty edukacyjne dla zawodników i osób im towarzyszących. Tym razem rozmawialiśmy o tym dlaczego leśnicy ścinają drzewa w lesie, dlaczego wycinają w lesie „polany” i jak wykorzystujemy drewno pozyskane w trakcie tych zabiegów. Sporo uwagi poświęciliśmy zmianom klimatycznym i opowieści nt. jak leśnicy starają się ograniczać te zmiany.
Wegańska zupa jarzynowa konkurowała z zawiesistą grochówką i kiełbasą z ogniska.
Rozstaliśmy się ok. godziny 14 z uśmiechami na twarzy i obietnicami spotkania na kolejnej edycji Biegam Bo Lubię Lasy 19 kwietnia (zapisy od 19 marca od godziny 17,30)

Do zobaczenia!