Aktualności Aktualności

APEL leśników

Zawsze chętnie witamy gości w lesie. Ludzie lubiący las są spokojniejsi, wyciszeni. Kiedy wykonujemy naszą pracę spotykamy ludzi wędrujących po lesie, uśmiechamy się do nich i myślimy o nich ciepło. To nasi sojusznicy w walce o utrzymanie lasu w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń, to nasi sojusznicy w trosce o wszystko co najcenniejsze dla naszego istnienia jako gatunku.

Są obszary lasu szczególnie ulubione przez odwiedzających. Z racji swego położenia, łatwości dojazdu, obiektów turystycznych czy wreszcie z racji swojej niepowtarzalnej urody. Między innymi takim obszarem jest las w okolicach Żabieńca pod Piasecznem. Tu znajduje się ulubione miejsce spotkań miłośników natury i  grillowania ;) obiekt turystyczny „Zimne Doły”. Są też trasy biegowe wykorzystywane podczas Biegam Bo Lubię Lasy, gdzie cztery razy w roku spotykają się miłośnicy biegania i Nordic Walking. To bardzo popularne miejsce.

Mamy w Polsce sytuację kryzysową. Wirus SARS-CoV-2 zagraża każdemu. Powinniśmy zostać w domu aby ograniczyć do minimum możliwość zarażenia siebie i innych. Po kilku dniach takiego życia jesteśmy już tym znużeni. Szukamy miejsc gdzie moglibyśmy się wyrwać z naszych czterech ścian. Do głowy nam natychmiast przychodzi las i „Zimne Doły”. Świeże powietrze jest zalecane przez lekarzy, ruch też nam się przyda. Jedziemy … i okazuje się, że nie tylko my wpadliśmy na ten oryginalny pomysł. W zeszłym tygodniu na „Zimnych Dołach” były chwile gdy liczba obecnych gości przekroczyła 500 osób. Na ścieżkach biegowych ruch jak na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie.

Dlatego APELUJEMY!

Pozostańcie w domach. W obecnej sytuacji nawet las nie jest bezpiecznym i wolnym od wirusa miejscem. Wszyscy wiemy, że nie jest łatwo wysiedzieć w czterech ścianach ale od tego zależy bezpieczeństwo Wasze i Waszych bliskich.

#Zostanwdomu ! to Twój challenge na dzisiaj i najbliższy czas. To ważne wyzwanie, którym możesz uratować czyjeś życie. Bądź rozsądny. Przyjdzie czas na spacery i słuchanie ptaków, dziś jest czas siedzenia w domu!

 

UWAGA!

W dniu dzisiejszym tj. 23 marca 2020, Nadleśniczy Nadleśnictwa Chojnów podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu korzystania z parkingów, wiat, placów zabaw, leśnych siłowni i innych obiektów turystyczno-rekreacyjnych. Decyzja ta jest spowodowana pandemią wirusa w Polsce. Prosimy o przestrzeganie tego ograniczenia. W ten sposób dbamy o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo.