Aktualności Aktualności

BBL-Zima

Wystartowała kolejna edycja Biegam Bo Lubię Lasy

A więc ruszyła Edycja 2019. Odsłona zimowa już za nami. Wystartowało 425 biegaczy w biegu na 10 i 5 km. oraz 75 miłośników chodzenia z kijkami. Jak zawsze Nadleśnictwo Chojnów uruchomiło punkty edukacyjne. Tym razem tematem przewodnim był dzik i wirus ASF. Edukatorzy z Nadleśnictwa opowiadali o dziku, jego zachowaniu, liczebności populacji, konfliktach na styku dzik - człowiek, zwłaszcza gdy ludzie zajmują tereny leśne swoją infrastrukturą lub gdy dziki, w poszukiwaniu jedzenia wchodzą na tereny zamieszkałe przez ludzi. Jeden z punktów edukacyjnych przekazaliśmy Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Piasecznie, Pani Małgorzacie Bruczyńskiej. Tam snuła się opowieść o wirusie ASF. O tym skąd się wziął, jak działa, jak się go można ustrzec i jak zwalczyć. O bioasekuracja i jak nasze zachowanie w lesie może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka rozniesienia wirusa na inne tereny.

            Okazało się, że dr Bruczyńska jest zapaloną biegaczką i z sukcesem wystartowała na dystansie 5 km. Dobiegła do mety w świetnej formie i z niezłym czasie, na dowód czego przedstawiamy (za zgodą zainteresowanej) stosowne zdjęcie .

Całą imprezę dopełniała świetna grochówka i kiełbaska pieczona na ognisku.

Pogoda dopisała i mimo zimowej pory temperatury były dodatnie a momentami robiło się nawet gorąco gdy biegacze mijali linię mety. Piękne medale przygotowane przez Organizatorów dopełniały świąteczną atmosferę imprezy.

Wisienką na torcie było przekazanie całej kwoty uzyskanej z wpisowego na Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie. Ze strony Dyrektora Schroniska p. Łukasza Balcera otrzymaliśmy zapewnienie, że udokumentuje i pokaże nam jak przekazane pieniądze wpłynęły na los jego podopiecznych.

Wszystko to możecie zobaczyć na zdjęciach.

Kolejna, wiosenna odsłona odbędzie się 14 kwietnia. Rozpoczęliśmy już przygotowania do niej. Przewidujemy zwiększenie miejsc o dodatkowe 50 osób. Zapisy rozpoczną się 14 marca.

Zapraszamy!