Aktualności Aktualności

Choinka w Centrum Zdrowia Dziecka

Leśnicy z wizytą w Centrum Zdrowia Dziecka

          Pobyt w szpitalu to trudny czas dla dzieci. Wiedzą o tym leśnicy z Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Warszawskie”, którzy postanowili odwiedzić pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

          By podkreślić świąteczną atmosferę i umilić małym pacjentom pobyt w Centrum leśnicy podarowali im pachnące naturalne choinki. Wspólne ubieranie choinek we własnoręcznie wykonane ozdoby było początkiem spotkania z leśnikami.

          Gdy choinki były już pięknie przystrojone przyszedł czas na leśne warsztaty. Dzieci pod czujnym okiem leśników i opiekunów tworzyły małe dzieła sztuki – niepowtarzalne torby z tropami leśnych zwierząt oraz pachnące lasem świąteczne stroiki. Na bawełnianych torbach pojawiały się naturalnej wielkości tropy saren, dzików, lisów, rysi, wilków a nawet żubrów i cietrzewi. Efekt końcowy zależał wyłącznie od pomysłowości i wizji małych artystów.

          Korzystając z przygotowanych przez leśników materiałów: drewnianych krążków, sosnowych szyszek, pachnących gałązek świerka oraz świec i kolorowych bombek mali pacjenci komponowali piękne świąteczne stroiki, które ustawione przy szpitalnych łóżkach pozwolą choć na chwilę zapomnieć o problemach i wrócić myślami do spotkania z leśnikami.

          Pod choinką od leśników znalazły się również prezenty. To dwie drewniane skrzynie wypełnione materiałami edukacyjnymi, kolorowankami o tematyce leśnej, grami, klockami z drewna oraz materiałami plastycznymi. Przekazane materiały posłużą pacjentom różnych oddziałów oraz uczniom działającego przy CZD Zespołu Szkół nr 78 im. Ewy Szelburg-Zarembiny.

          Wierzymy, że spotkanie z leśnikami było dla małych pacjentów swoistą odskocznią od szpitalnej codzienności. Dziękujemy za wspólny czas i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.