Aktualności Aktualności

Zabierz 5 z Lasu

Kogo nie denerwują śmieci w lesie? Chyba każdego kto ten las kocha i lubi w nim przebywać. A jednak w każdym lesie można znaleźć śmieci przyniesione przez człowieka. Czasami jest to pojedyncza butelka lub puszka porzucone przy drodze a czasami całe „wysypisko” przywiezione samochodem i wywalone w zagłębieniu terenu.

            Długo staraliśmy się zrozumieć ludzi to czyniących. Okazało się, że świat ciągle skrywa tajemnice nie do przeniknięcia. Dotyczy to również motywacji ludzi wyrzucających śmieci do lasu, mimo że i tak za ich wywóz co miesiąc płacą (czy wystawią pojemnik przed bramę czy też nie).

            Ponieważ tak jak Wy kochamy las postanowiliśmy coś z tym zrobić. Lasy Państwowe ogłosiły akcję #Zabierz5zLasu . Będąc w lesie zabierz 5 (minimum, może być więcej!) śmieci znalezionych w lesie do domu i wyrzuć je do śmieci domowych, pamiętając o sortowaniu. Pochwal się tym w mediach społecznościowych i zachęć znajomych do podjęcia wyzwania.  

            Jeśli inicjatywa Lasów Państwowych spotka się z Waszym życzliwym przyjęciem postaramy się uruchomić galerią z Waszymi zdjęciami z akcji.

            Czekamy na Wasze reakcje i …relacje z akcji #Zabierz5zLasu.

 

W naszą akcję włączyły się: