Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Biegam Bo Lubię Lasy - Lato

Biegam Bo Lubię Lasy - Lato

Biegam Bo Lubię Lasy – LATO

 

            Lato w pełni a my już po... letniej edycji Biegam Bo Lubię. Pogoda dopisała i uczestnicy także. 600 osób wzięło udział w biegu na 10 i 5 km. i w Nordic Walking. Do tego kategorie dziecięce oraz osoby towarzyszące zawodnikom. Wszystko to dzięki ciężkiej pracy pracowników i wolontariuszy Fundacji „Wychowanie przez Sport”.  Całość okraszona wspaniałą atmosferą, wystawami fotografii przygotowanymi przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, grochówką i kiełbasą z ogniska przygotowaną przez Nadleśnictwo Chojnów. To wszystko wzbogacone o zajęcia edukacyjne zorganizowane przez Nadleśnictwo Chojnów. Zajęcia o tyle ważne, że opowiadające o 95 rocznicy powstania Lasów Państwowych. O tym, że Lasy Państwowe powstały w okresie międzywojennym, że dzięki pracy leśników lasów w Polsce nieustannie przybywa, a drewno jest najbardziej ekologicznym i ODNAWIALNYM (!) surowcem. Towarzyszyła temu zabawa w budowę domu, gdzie dzieci budowały prawdziwy dom z drewna. Dom z drzwiami i oknami, do którego można było wejść. Była również promocja drewna opałowego z opowieścią czym się różni metr przestrzenny od metra sześciennego drewna, jak również pokazy na czym polega różnica pomiędzy drewnem miękkim i twardym, tak twardym aż się gwoździe gną. Dużą uwagę przyciągały kule drewniane, niby wszystkie takie same ale … różne, jedne ciężkie inne lekkie. Kule ilustrowały opowieść o różnych gatunkach drewna. Do tego wszechobecne uśmiechy ludzi, życzliwość i naprawdę przyjazna atmosfera. Biegi jak zawsze poprzedziła rozgrzewka a potem… strzał z pistoletu startowego oddany przez Nadleśniczego Sławomira Mydłowskiego i START ! ! ! Współzawodnictwo na trasie i wreszcie finał… wręczanie nagród, gratulacje i wszechobecny głos prowadzącego imprezę Pawła Januszewskiego, który ani na chwilę nie tracił kontroli nad całością wydarzenia.

            W tej edycji wsparcie finansowe pochodzące z opłat startowych zostało przekazane w kwocie 8 673,74 zł. do Polskiej Akcji Humanitarnej na budowę studni w Południowym Sudanie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym, gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i tym, którzy po prostu ukończyli bieg (a nie było to proste) i zapraszamy 13 października na jesienną odsłonę naszej akcji, przypominając, że zapisy będą możliwe od 14 września br.